• NewOrigin
  • Kontaktujte nás
    0915 390 581
    Po - Pia: 9:00 - 17:00
  • Môj profil

Kúrenie tepelným čerpadlom

Tepelné čerpadlá sa stávajú stále populárnejšou voľbou pre účinné kúrenie a ohrev vody v domácnostiach. Ich princíp spočíva v tom, že získavajú teplo z okolia, ako je vzduch, voda alebo zem, a následne ho prevádzajú na vyššiu teplotnú úroveň, ktorá je vhodná na kúrenie a ohrev teplej vody.

Základným mechanizmom tepelného čerpadla je stlačenie par chladiva v kompresore, pričom dochádza k jeho zahriatiu. Tento proces umožňuje tepelnému čerpadlu získať teplo z okolia efektívne a ekonomicky.

Existuje niekoľko typov tepelných čerpadiel, ktoré sa líšia podľa zdroja tepla a miesta, kde teplo odovzdávajú:

  1. Vzduch – Voda

  2. Vzduch – Vzduch

  3. Zem – Voda

Podstatou účinnosti tepelného čerpadla je minimálny rozdiel medzi teplotou okolia, z ktorého sa energia získava, a teplotou vody určenej na kúrenie. Preto tepelné čerpadlá pripojené k podlahovému kúreniu majú často nižšie prevádzkové náklady, pretože dosiahnutie rovnomernej teploty vyžaduje nižšie teploty vody. Naopak, tepelné čerpadlá pripojené k radiátorom môžu mať vyššie prevádzkové náklady, keďže radiátory vyžadujú vyššie teploty vody na efektívne kúrenie.

Tepelné čerpadlá predstavujú ekologickú a úspornú alternatívu v porovnaní s tradičnými spôsobmi kúrenia, a preto sú čoraz viac preferované vo výstavbe a renováciách domácností. Ich schopnosť využívať obnoviteľné zdroje tepla a znižovať prevádzkové náklady ich robí atraktívnou voľbou pre moderné domy aj staršie budovy.

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.